Czcionka:
Kontrast:

Spływy kajakowe

Spółdzielnia Socjalna "Mazurskie Morze Możliwości"

Szlak kajakowy „Śladami Michała Kajki” jest jednym z ciekawszych szlaków mazurskich. Szlak liczy 67 km i wiedzie od wsi Ogródek, gdzie znajduje się dom jego patrona Michała Kajki (obecnie muzeum poświęcone poecie), przez trzy niewielkie jeziora Kraksztyn, Kaleńskie Rostki, duże jezioro Orzysz, rzekę Orzyszę, następnie przez największe jezioro w Polsce Śniardwy i najdłuższy na Mazurach XIX-wieczny Kanał Jegliński do Pisza. Każde z jezior cieszy się osobno dużą popularnością wśród żeglarzy, ale wielu z tych miejsc, można rzec najciekawszych, znajdujących się pomiędzy jeziorami nie da się w ten sposób zobaczyć. Najlepszy bez dwóch zdań do tego jest kajak. Szlak Melchiora Wańkowicza został wyznaczony przez samego Pisarza. W 1935 r. wraz z córką Martą (Tili) odbyli podróż po Warmii i Mazurach. Prezentowany szlak przemierzyli kajakiem o nazwie „Kuwaka”. Owocem wyprawy był głośny reportaż pt. „Na tropach Smętka”. Szlak liczy ponad 200 km, wiedzie od Jeziora Lampackiego (gmina Sorkwity) aż do ujścia Pisy do Narwi koło Nowogrodu. Opisane szlaki umożliwiają zorganizowanie wielu atrakcyjnych wypraw jedno i kilku dniowych, bardzo rozmaiconych przyrodniczo.
Przykładowa cena pakietu turystycznego, spływ kajakowy na wybranym odcinku obejmująca wypożyczenie kajaka dwuosobowego transport sprzętu i osób na trasie:
- Ogródek–Orzysz (11km) 3-4 godziny spływu.
-Orzysz – Grzegorze – J. Tyrkło (7 km) 2-3 godziny spływu
- Grzegorze – J. Tyrkło – Nowe Guty (13 km) 4 godziny spływu

cena 45 zł zamów

Projekt "Ośrodek Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej w Elblągu" realizowany jest przez Stowarzyszenie ESWIP i współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.